Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

ÜRO-teemaline infoseminar Välisministeeriumis

Neljapäeval, 9. veebruaril 2017 osalesid kuus Viimsi Keskkooli gümnasisti - Kertu Liisa Mooste, Annabel Jürgenson ja Ats Pinnonen 10. klassist ning Nelli Reisenbuk, Henriette-Solweig Hiiemäe ja Johann Hermlin 11. klassist Välisministeeriumis ÜRO-teemalisel seminaril. Seminar toimus sissejuhatusena 14. veebruaril koolis toimuvale ÜRO simulatsioonile. Ürituse korraldas Lemme Randma. Aitäh!

Päev Välisministeeriumis algas ajakava ja osalejate tutvustamisega. Soovituslikuks suhtluskeeleks oli inglise keel.
Esimeses paneelis esinesid ÜROga tihedamini seotud isikud. Arutati julgeolekunõukogu olemust, selle minevikku, tulevikku ja kuidas see toimib (Panel discussion: UN security council: creating chaos or maintaining world peace? Moderator Prof. Andres Kasekamp. Panelists: Margus Kolga (MFA), Fredrik Nordin (Swedish Embassy), Brian Timm-Brock (US Embassy).

Peale pausi jätkati teise paneeliga. Arutleti teemal The agenda 2030 ning selgitati kuidas Eesti ja Eesti noored panustavada saavad. (Sustainable Development Goals: last opportunity to save the world or business as usual? Moderator Prof. Andres Kasekamp. Panelists: Eili Lepik (State Chancellery), David Michael Schjerlund (Danish Embassy), Tea Akhvlediani (Georgian Embassy), Kirsti Narinen (Finnish Embassy).

Päev lõppes grupitööga, kus jagati elamusi ja mõtteid.  Õpilastele oli päev kindlasti sisukas ja täis uusi kogemusi.