Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Loeng 12. klassile targalt tarbimisest

28.veebruaril 2017. aastal külastas Hanna Turetski - Toomik „Tagasi kooli“ programmi raames Viimsi Keskkooli ning viis 12. klassi õpilastele läbi tunni sellest, kuidas noor inimene saaks olla edukas tarbija. Hanna Turetski-Toomik on töötanud Tarbijakaitseametis ligi 20 aastat ning töötab hetkel tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhatajana. Ta rääkis sellest, kuidas inimeste tarbimisharjumused on aastakümnete jooksul muutunud, mis kajastub ka Tarbijakaitseameti töös, ning sellest, kuidas meid tarbimisotsuste tegemisel mõjutavad igapäevased harjumused, emotsioonid, väärtushinnangud ja uskumused. Ta peatus oma esinemises ka tarbija õigustel ning kohustustel ning pani kuulajatele südamele, et nad teeksid oma tarbimise valikuid teadlikult ja oleksid kriitilised igasuguse reklaami suhtes.

Esineja soovitused selleks, et olla edukas tarbija, olid järgmised:
Ole julge! Sina otsustad!
Ole tähelepanelik!
Ole julge, kuid piisavalt kriitiline!
Mõtle, milleks on reklaamid tehtud!
Tasuta lõunaid ei ole olemas ja kõik ei ole kuld, mis hiilgab!

Aitäh Kirsi Rannastele külalise kutsumise eest!