Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

TÜ üliõpilased füüsikatundides

Tartu Ülikooli füüsikatudengid külastasid ka sel aastal tavakoolide tunde - eesmärk oli tekitada õpilastes suuremat huvi füüsika vastu, näidates selle tänapäevaseid ja kiiresti arenevaid tahke. Jaanuarist aprillini vältab koolide külastamise periood, mille jooksul on eesmärgiks anda ligi 70 füüsikatundi 30 koolis. Projekti raames valmistasid seitse Tartu Ülikooli füüsikatudengit ette ühe täispika koolitunni tänapäevasest füüsikast.
Neljapäeval, 2. märtsil 2017 külastasid 12HM/MS füüsikatunde tudengid järgmistel teemadel - Mari-Liis Aru "Miks kosmos on tulevik" ja Valle Morel "Tehisintellekt". Teisipäeval, 7. märtsil rääkis Risto Künnapas "Raketitehnoloogiast" 9B, 10HM/MS, 10ML, 11ML ja 12ML klassidele ja Joosep Kivastik teemal "Teadus kui küünal pimeduses" 9A, 9C, 9D, 9E ja 12ML klassidele. Aitäh õpetaja Ingrid Rõigasele külaliste koolitoomise eest!

Kui eelmisel aastal olid kõik teemad mikro- ja megamaailma füüsikast, siis sel aastal oli teemasid ka muudest valdkondadest. Eelistatud olid 12. klassi füüsikakursused - "Mikro- ja megamaailm" ning "Teistmoodi füüsika", kuid tudengi soovi korral sai ta ennast terve pika päeva jooksul proovile panna. Valle Moreli materjalid on leitavad siit  videod: siit  ja siit. Tunnislaide saab vaadata siit