Projektid
ICT in USE (Erasmus+)
Õppijaks kujunedes (Erasmus+ õpiränne 2017/2018)
Õppiv õpetaja - õppiv kool (Erasmus+ õpiränne)
Õppija arengut toetav õpetaja (Innove projekt)
Multiple Faces of Young Europe Unite in Diversity
What's up?!
KIK projektid
Rahvusvahelised projektid 2015/2016
Rahvusvahelised projektid 2013-2015
Creative Classroom
Üldõpetust toetav koostööprojekt

"What's up?!"

Rahvusvahelise projekti “What’s up?!” raames korraldatakse noortevahetus Saksamaa kooliga Neu-Isenburg Goetheschule.

Eesmärgid:

• võrrelda kahe kooli haridussüsteeme

• võrrelda teismeliste elu-olu Eestis ja Saksamaal

• juhtida koolinoorte tähelepanu kooli keskkonnas ning väljaspool kooli esinevatele kitsaskohtadele, mis mõjutavad noorte heaolu.

• tõsta kultuurilist teadlikkust mõlemast riigist

Projekti periood: 01.01.2017 – 31.05.2017
Sihtgrupp: gümnaasium

Tegevused:

• Rahvusvaheline õpilaste kohtumine 12 .- 16. märts 2017 Eestis, Viimsis

• Rahvusvaheline õpilaste kohtumine 9.- 13. mai 2017 Saksamaal, Neu-Isenburgis.

Projektikohtumiste raames luukase lühifilmid, mis juhivad tähelepanu koolis esinevatele murekohtadele ja pakuvad võimalikke lahendusi ning kutsuvad üles ka teisi noori ise tegutsema.

Projekt “What’s up?!” loodi tänu viie õpilase pingutustele, kes kõik kuuluvad samasse saksa keele rühma Viimsi Keskkoolis. Need õpilased on Grettel Vildmaus, Mark-Kennert Vildmaus, Christin Liis Krass, Annely Nõomaa ja Moonika Illisson. Nad kõik on eelnevalt osa võtnud rahvusvahelistest projektidest.

Projekt esitati 4. oktoobril 2016 rahastuse saamiseks Erasmus+ noortevahetuse programmi taotlusvoorus, kuid hoolimata küllaltki positiivsele tagasisidele rahastust ei saanud. Kuna projekti investeeriti palju aega ning väga sooviti oma loodud projekti ellu viia, siis projekti rahastavad Viimsi Keskkool, Goetheschule, Viimsi Vallavalitsus ja Saksamaale sõitjatele on ette nähtud omaosalustasu. Projekti sponsoreerib OÜ Leopard