Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Gümnasistid noortekohtumisel Poolas

Meie kooli viiel 11ML klassi õpilasel oli põnev võimalus 20.-26. märtsil 2017 osaleda Poolas Krzyżowas nädalasel noortekohtumisel “Activists against Xenocide”, mille keskseks teemaks oli immigratsioon.
Nädal aega elati, õpiti ja suheldi Krzyzova külas imekaunis mõisas. Projektis osalesid Eesti, Poola, Kreeka, Saksamaa ja Walesi noored.
Suur tänu õpetaja Merike Kausile, kes gümnasistid noortekohtumisele viis.

Muljeid jagab Sten-Jan Sarv:
Koduseks ülesandeks oli oma kodukoha ja -maa tutvustamine, selle ülesande lahendasime videona "Estonia - the second" stiilis.
Projekti käigus saime lähemalt tuttavaks fotograafiaga ja filmindusega, õppisime märkama ja panema pilti emotsiooni ja sügavamat mõtet.
Ühel päeval külastasime Wroclawi linna, kus meile tehti tuur ja tutvustati kohalikku kultuuri ja linna ajalugu.

Nädala jooksul toimusid mitmed töötoad, mille käigus oli lahedaid praktilisi ülesandeid. Näiteks pidime tegema fotosid, et jäädvustada tugevaid emotsioone ja et pilt jutustaks mingit lugu. Filmisime üksteise vastuseid päris keerulistele küsimustele.
Grupitöid tehes ja vabal ajal suheldes saime tuttavaks pea kõikide teiste osalistega, õppisime lähemalt nende kultuuri tundma ja saime endale sõbrad koguks eluks. Igaühel neist oli oma lugu rääkida. Mõiste "immigratsioon" sai meie jaoks hoopis uue varjundi, sest projektis osales ka paar sõja eest põgenenud Süüria noormeest, kes nüüd elavad Saksamaal ja kellega oli uskumatult lihtne ühine keel leida.

Projekt jättis kõikidele osalejatele väga tugevad positiivsed emotsioonid ja jääb meelde kogu eluks.
Suur aitäh juhendaja Merike Kausile, kes pakkus meile selle võimaluse.