Rahvusvaheline viktoriin "Noored Euroopa metsades"

Rahvusvahelisel viktoriinil “Noored Euroopa metsades” osalevad 15-19 aastased õpilased. Võistluse käigus omandatakse teadmisi Euroopa riikide looduse ja metsanduse kohta. Käsitletakse näiteks säästvat metsade majandamist, elurikkust, metsade kaitset, metsapoliitikat jm.
Eesti I voor kestis 20. märtsist kuni 7. aprillini. Metsainfo.ee lehel avaldatud õppematerjalide alusel koostasid võistkonnad 5 küsimust, lisaks 5 Eesti metsa ja metsanduse kohta ehk kokku 10 küsimust inglise keeles.
Eesti II voor toimus 12. aprillil, kus võisteldi 50-st küsimusest koosnevas viktoriinis.
Viimsi Koolist osalesid võistlusel 3 võistkonda:
8. klasside koondvõistkond koosseisus Jürgen Maasing 8d, Kevin Sults 8e ja Marten Raudi 8e klass (juhendaja Kersti Ojassalu); 9e klassi võistkond koosseisus Anette Hallik, Greeta Võsu ja Hugo Rebane (juhendaja Kersti Ojassalu); 10 ml võistkond koosseisus Kertu Saul, Marelle-Merita Seren ja Karl-Joonas Alamaa (juhendaja Kersti Ojassalu).

Kokku osales II voorus 57 võistkonda. Edasi Eesti finaali, mis toimub 15.-16. mail 2017 Luual, pääsesid 8. klasside ja 10ml võistkond.