Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Muuseumiöö 2017 - öös on mänge

20. mail on taaskord toimumas üle-euroopaline muuseumiöö. Koostöös Viimsi laste, noorte ja nende juhendajatega, avab oma uksed Muuseumi ööl Viimsi Rannarahva muuseum. Õhtu jooksul kuulame erinevaid muusikapalasid. Mängime koos Viimsi noortekeskusega kaasahaaravat mängu "KAOS". Avatud kohvik, kus hõrgutavate küpsetistega kostitab meid näitering "EKSPERIMENT". Huvikool Collegium Eruditionis avab muuseumis kolm erinevat töötuba.

Animaring: Hing sisse! Algus kell 18.00-19.30 Vajalik eelnev registreerimine!
Sisu: Töötoas osaleja saab proovida lamenukutehnikas tegelase animeerimist.
Digiring: Arvutid - kuidas nendega rääkida? Algus kell 19.00-20.00 vajaliks eelnev registreerimine!
Sisu: Arvutid on igal pool meie ümber, nad aitavad meid kosmosesse, juhivad ise autosid ja röstivad läbi wifi rösteri leiba - nad teevad kõike mida me soovime! Aga kuidas nad seda teavad? Kuidas arvutitele öelda mida nad tegema peavad? Kuidas nad maailma tajuvad? Sellest räägimegi antud töötoas.
Arhitektuur: Paberitrikid. Algus kell 20.00-21.00 Vajalik eelnev registreerimine!
Sisu: Paber on midagi lihtsat ja üsna tavalist. Igapäevaselt kasutame seda põhiliselt
kirjutamiseks ja joonistamiseks. Ometigi saab paberist päris hästi erinevaid vorme välja võluda. Vaid mõne lõike või voldiga võib tekkida täiesti uus maailm. Proovime seda maailma avastada.

Kell 20.00 algab EKSKURSIOON, kus soovijatele tutvustatakse Viimsi Rannarahva muuseumi maja ja püsinäitusi. Vajalik eelnev registreerimine!