Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

LEGO Gladiator Battle 2017

Viimsi Kooli teadmiskeskuse eestvedamisel toimub 24. mail algusega kell 15.00 Viimsi Kooli aatriumis Lego Gladiator Battle 2017. Tegemist on tõeliste gigantide heitlustega, kus mõõtu võtavad õpilaste poolt ehitatud ja programmeeritud robotid. Peale juppide lendamist ja akude tühjenemist selgub selle aasta Lego Gladiaator. Kuidas on robootikud sellel aastal ette valmistunud? Millised monstrumid lauale tuuakse? Tule võistlust vaatama!

Nõuded robotile:
1) mõõdud: 25x25cm, kõrgust piiratud ei ole;
2) kaalu piiratud ei ole;
3) kuni 3 kontrollerit roboti kohta;
4) kasutada tohib ainult LEGO poolt toodetud tükke (Nii NXT2.0 kui ka EV3 komplekte);
5) robotit võib juhtida bluetooth seadmega.

Võistluse reeglid:
• 2 robotit asetatakse meetrise diameetriga areenile vastamisi (võistlusala on valge ning areeni piirjoon on must) ning võiduks tuleb robot ringist välja lükata.
• Igas matśis on 3 raundi.
• Raund kestab kuni võiduni või kui kohtunik kuulutab raundi viigiks.
• Turniiritabel koostatakse vastavalt registreerunute arvule ning avalikustatakse enne võistluse algust.
• Iga roboti küljest ära kukkunud detaili eest saab vastasmeeskond punkti.
• Punkte arvestatakse juhul kui on tekkinud viigi olukord peale matśi või kui kaks meeskonda jagavad kohta.
• Kõik kohtuniku otsused on lõplikud ja ei kuulu vaidlustamisele.

Lego Gladiator Battle 2017 toetajad
Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teadusagentuur ja Viimsi vald