Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

11. klassi õppelaager Ida-Virumaal

3.–4. aprillil 2017 toimus 11. kl matemaatika- ja loodussuuna õpilastel TTÜ Virumaa Kolledži ning Iisaku looduskeskuse õppelaager, mis oli üks osa Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud gümnaasiumi õppelaagrite projektist. Esimesel laagripäeval mindi füüsika ja keemiamaailma TTÜ Virumaa kolledži juhendajate eestvedamisel. Viidi läbi keemia ja füüsika laboritööd, mis esitas õpilaste väljakutseid ning andis palju uut teadmist. Teisel laagripäeval keskenduti õpilaste tervikpildi kujundamisele looduskaitsest ja jäätmetekkest. Läbiti programm “Jäätmeteke Eestis” ja “Looduskaitse – mis see on?”. Kõige olulisemateks uuteks teadmisteks pidasid noored kindla aine sisalduse määramist keemia õpitoas; uusi teadmisi põlevkivist, kaevandustest ning nendega seotud probleemidest (10 õpilast); võimalust näha Kohtla-Järve linna ja kuulda selle ajalugu (5 õpilast); saada teada, kui palju asju inimesed tegelikult viskavad ära ning võimalust näha lendorava elupaika. Pea kõik õpilased soovitasid seda laagrit ka järgmistele klassidele.

Kokkuvõtet õpilaste tagasisidest saab lugeda siin