Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Õpilasfirmade aastaring

Sellel õppeaastal tegutses Viimsi koolis 9 õpilasfirmat. 11.klassi ettevõtlustundide raames loodud firmad tootsid puidust joogiklaasi aluseid, valmistasid müügiks maitsega popcorni, tervislikke proteiinitrühvleid, maitsvaid batoone, krõbedaid müslipalle, tegid ise kätekreemi ja arendasid välja uut tüüpi reklaamiteenust.

Omavalmistatud tooteid käidi müümas erinevatel laatadel üle Eesti, alustades koolilaadast ja lõpetades suure õpilasfirmade laadaga Kristiine keskuses. Kristiine laada raames toimus videote võistlus, kus meie ÕF TrippyHippy jõudis oma tootevideoga kolme parima hulka. Seda videot said veebruaris näha kõik Kristiine keskuse külastajad. TrippyHippy tooteks on noore kunstniku Age Lossmanni poolt disainitud tekstiilist kotid. Õpilasfirma oma kolme liikmega, Age Lossmann, Rea Rikko, Christin Liis Krass, paistis silma ettevõtlikkusega ja huvitavate ideedega: kajastus meedias, head suhted partneritega, ühine projekt lastekodudega. Selle firma mitmekülgne äritegevus andis noortele hea kogemuse ettevõtlusmaailmast.

Väga edukas oli ka 10. klassi poiste firma Touel. Bo Aaron Kooser ja Karl Kibuspu said oma innovaatilise toote, magnetiga saunalinaga hea meediakajastuse, edukas oli ka nende Hooandja kampaania. Hea müügitöö tulemusena saavutati märkimisväärne käive ja kasum. Õpilasfirma jõudis õpilasfirmade lõppvõistlusele, st. valiti Eesti 20 parima firma hulka.

Ajaplaneerimine, töö meeskonnas, probleemide lahendamine, suhtlemine klientidega, tootearendus, toote reklaamimine ja kauba müümine -  need olid teemad,  millega noortel tuli tegeleda. Omandatud oskused, läbi elatud olukorrad ja saadud ettevõtluskogemused on hindamatu väärtusega kogu eluks.
Suur aitäh kõigile õpilasfirma liikmetele tehtud töö eest ja kooli poolt eritänud majandusõpetuse õpetaja Tiina Ojamäele toe ja juhendamise eest!