Projektid
ICT in USE (Erasmus+)
Õppijaks kujunedes (Erasmus+ õpiränne 2017/2018)
Õppiv õpetaja - õppiv kool (Erasmus+ õpiränne)
Õppija arengut toetav õpetaja (Innove projekt)
Multiple Faces of Young Europe Unite in Diversity
What's up?!
KIK projektid
Õppekäigud 2017/2018
Õppelaagrid 2016/2017
Õppekäigud 2016/2017
Gümnaasiumi õppelaagrid 2015/16
Põhikooli õppekäigud 2015/16
Looduse tundmaõppimine koostöös Silma Õpikeskusega 2014/15
Rahvusvahelised projektid 2015/2016
Rahvusvahelised projektid 2013-2015
Creative Classroom
Üldõpetust toetav koostööprojekt

3. klassid Energia Avastuskeskuses

Maikuus 2017 külastasid kõik Viimsi Kooli kolmandad klassid KIK projekti raames Energia Avastuskeskust. Õpilased läbisid õppeprogrammi “Avasta roheline energia”, mille eesmärk on lastele seletada vooluringi ja rohelise energia iseloomu, võimalusi ja näiteid tänapäeva maailmas. Meisterdati LED-laternaid ja illustreeriti, kuidas töötab päikesepaneel. Töötoas leiti vastused küsimustele: Mis on vooluringi peamised komponendid? Millest on siiani peamiselt elektrit toodetud? Milliseid alternatiivseid võimalusi on elektri tootmiseks?

Õpilaste keskmine hinnang õppekäigule on 4 punkti 5-st. Järgmistele klassidele soovitavad sama programm läbimist 93,8 % osalenud õpilastest. Õpilased hindasid õppekäiku üsna kõrgelt, kuna nad said üldjuhul palju uusi teadmisi, õppekäik oli piisavalt pikk/lühike ja sai ka ise katsetada. Mitme õpilase jaoks oli külastus igav, kuna nad olid Energia Avastuskeskuses varem käinud või nad teadsid energia säästmise kohta enda arvates juba piisavalt.

Järeltegevusena meisterdasid õpilased koolis energia säästmise teemalisi plakateid ja ajalehti.

Mida õpilased õppekäigust arvasid, saab lugeda siin.

Õppekäike teostatakse Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt toetatud projektist.