Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Viimsi Koolis alustab uuesti T.O.R.E. programm

 6.oktoobril 2017 alustab Viimsi Keskkoolis taas tegevust uus T.O.R.E. tugiõpilaste tuumikgrupp - kolm 7.klasside õpilast ning kolm juhendajat (sotsiaalpedagoogid ja psühholoog), kes sõidavad esimesele 3-päevasele väljaõppele Kloogaranda. Väljaõpe toimub kolmel korral (oktoobris, novembris ja veebruaris) ja pärast koolituste lõppemist tuleb kooli meeskonnal hakata läbi viima kord nädalas toimuvat T.O.R.E. ringi, et seal välja koolitada tugiõpilasi.

MTÜ Noorteühing T.O.R.E. (Tugiõpilaste Oma Ring Eestis) on üle-Eestiline organisatsioon, mis liidab 44 T.O.R.E.- ga liitunud kooli üle Eesti, organisatsiooni sümboliks on punane elevat. Koolides on T.O.R.E. loogiliseks jätkuks KiVa (Kiusamisvaba kool) tegevusele, mis on eelkõige suunatud 1.-6. klassi õpilastele. T.O.R.E. liikumine on suunatud 6.-9.klassi õpilastele.

MTÜ Noorteühingu T.O.R.E. missiooniks on suurendada koolides nende inimeste hulka, kes kannavad ja levitavad inimsõbralikku, õppimist ja õpetamist soodustavat, suhtlusjulgust- ja osavust arendavat, vaimset ja füüsilist vägivalda taunivat, üksteist toetavat ja erinevusi sallivat ning koostööle orienteeritud mõtteviisi. Kõik T.O.R.E. ringis läbiviidavad tegevused on eesmärgiga soodustada noorte suhtlemis- ja toimetuleku oskuste arengut ja kontaktileidmist iseendaga, et õpilastel oleks kergem erinevates koolielu olukordades toime tulla ja aidata hakkama saada ka teistel omaealistel. Ringikohtumised hakkavad alates kevadest toimuma iganädalaselt 20 korral ning seejärel on võimalus organisatsiooniga liitunud õpilastel koos juhendajatega ise koolielu enda võimete ja soovide kohaselt paremaks muutma hakata.

Tugiõpilastegevus T.O.R.E. arendab koolis kolme suunda :

-        Tugiõpilaste enda toimetulek:

-        Sõbraks ja kaaslaseks olemine (abi) eakaaslastele;

-        Õpilaste ja täiskasvanute vaheline koostöö. 

 

T.O.R.E juhendajad koolis on:
Krista Putrolainen (krista@viimsi.edu.ee)
Annaliis Tiidus (annaliis@viimsi.edu.ee)
Eve Ott (eve@viimsi.edu.ee)