Kolmandat aasta järjest rahastab KIK Viimsi Kooli õpilaste õppekäike

Veebruaris 2017 sai Keskkonnainvesteeringute Keskuse keskkonnateadlikkuse lihtsustatud programmi esitatud kolmas projektitaotlus, et õppetööd täiendavaid õppekäike korraldada. Kolmandat korda sai Viimsi Kooli projekt rahastuse. Projekti üldeesmärk on tõsta Viimsi Keskkooli õpilaste teadlikkust elukeskkonnast nende ümber, et mõista enda rolli ökoloogilise tasakaalu kujundamisel.

Projekti otsesed eesmärgid:
1) arendada õpilaste vaatlusoskusi looduses ja uurimusliku õppe võtteid
2) õppida tundma ja uurida kooslusi
3) arendada oskust luua seoseid ökosüsteemi toimimise kohta
4) mõista inimtegevuse mõju
5) õppida kasutama elustiku uurimiseks vajalikke vahendeid.

Septembri teisel poolel käisid kõik 9. klassid TTÜ Särghaua õppekeskuses läbimas programmi “Eesti geoloogiline ehitus ja maavarad” Õppekäik sai õpilaste hinnangute põhjal keskmiseks 3,3 punkti 5st.
Peamiselt toodi välja, et sai uusi teadmisi maa sisust ja kivimitest. Oli palju neid, kes õppisid uut ja kellele meeldis. Kõige rohkem meeldis õpilastele mikroskoope kasutada, kive lihvida ning puurida. Samas oli õpilastel palju juba koolis õpitud, mistõttu nii mõnigi teadmine oli kordamiseks ning osad õpilased tundsid, et uut ei õppinud ning pigem oli lihtsalt tore klassiga kuskil käia.

Mida õpilased täpsemalt arvasid ja mida uut nad teada said, loe siin.