Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

LEGO sumo sügisturniir

Kolmapäeval, 8. novembril toimus Viimsi Kooli aatriumis teadmiskeskuse Collegium Eruditionis poolt korraldatud LEGO Sumo robootikavõistlus. Selgusid meeskonnad, kes lähevad kooli esindama novembrikuu lõpus toimuvale Euroopa suurimale robootikavõistlusele Robotex 2017.
Turniir oli äärmiselt pingeline ja võitja selgus alles peale lisa matśi. Sellel korral korjas enim punkte robot NicoNicoNii (meeskond Patrik Tamm 7c, Cristopher Günther Saks 7e, Rasmus Eerik Varik 8f ja Breiton Peerna 7c). II koha saavutas robot nimega Programm Võit (Randvere Kooli õpilased Sten Kaspar Vind, Kaspar Kruusmann ja Karl Erik Pikof) ja III koha robot Lone Straggler (Krisjan Taniel 5. kl Haabneeme Kool ja Jan Rain Laansalu 8h).
Välja anti ka parima disaini auhind, mille pälvis samuti robot NicoNicoNii. Kõik eelpool nimetatud meeskonnad lähevad rahvusvahelisele robootikavõistlusele Robotex 2017, mis toimub sellel aastal 24.-26. novembrini Näituste Messikeskuses.