Loeng õppimisest ja õpistrateegiatest

Esmaspäeval, 13.novembril esines kooli kümnendikele TLÜ teadlane Kati Aus, kes rääkis sellest, mis juhtub meie ajus, kui me õpime. Nüüd teavad kõik, et õppides pingutamine tuleb ajule ja mälule vaid kasuks ning et kõigi geniaalsete leiutisteni on eeskätt jõutud ikkagi pühendunud tööga. Kahjulikest, ent levinud õpistrateegiatest tõi Kati Aus välja prokrastineerimise ja  õpitava korduva ülelugemise lootuses, et see meelde jääb. Efektiivseimateks õpistrateegiateks on õpitava teadlik osadeks jaotamine, muidugi ka planeerimine ja eeskätt õpitut meenutades selle kirja panemine ning teemasid ja ülesandeliike vaheldav õppimine, mille lõpul end ise testida.
Head soovitused video vormis on leitavad siit
Aitäh õpetaja Kirsi Rannastele külalise kutsumise eest!