Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

9.kl õpilased piloteerisid Tartu observatooriumis astronoomia aktiivõppeprogrammi

23. novembril 2017 külastasid 9. kl õpilased füüsikaõpetaja Ingrid Rõigasega Tartu observatooriumi Tõraveres. Õpilased piloteerisid aktiivõppeprogrammi "Astronoomia". Õppeprogrammi sisuks oli anda ülevaade kosmosest, kui Maal elu võimaldava keskkonna tegurist. Piiritleti kaasaegsed arusaamad, teadmised ja prognoosid komsosevaldkonnast, uurimismeetoditest ning tehnoloogiast. Toodi esile kosmose saastamise ja kosmoseprügi loomise pikaajaline mõju inimese elule Maa peal. Selgitati, miks on kosmos inimese eluks kõlbmatu ning vaenulik keskkond ja arutleti, mis juhtub siis kui elu Maal pole enam võimalik. Õppepäeva jooksul tegid õpilased rühmatöid stellaariumi materjalide abil, mis lõppesid väikeste ettekannetega, võistlesid oma teadmistega Kahoot testis, tutvusid tähistaevaga simulatsiooniprogrammi abil ning näidati ka põhjamaade suurimat teleskoopi. Päev lõppes praktilise tööga - kokku pidi saame töötav Galilei teleskoop.

Pildi autor Ingrid Rõigas