Teadmiskeskus
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Äriideede konkurss Bright Minds jagab parimatele 10 000 eurot

Swedbanki ja Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory korraldatav koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds ootab Eesti põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastelt 1. märtsiks ettevõtlusplaane.

Konkursil osalemiseks tuleb saata äriidee kirjeldus ühel A4-l ning 1-minutiline tutvustav videoklipp e-posti aadressile brightminds@ttu.ee hiljemalt 1. märtsiks 2018. Žürii valib välja 20 parimat ideed, mida meeskonnad tutvustavad finaalüritusel TTÜ Mektorys 28. märtsil. Konkursi auhinnafond õpilastele ja õpetajatele on 10 000 eurot.

Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele iduettevõtlust tutvustav Bright Minds 2017/18 koolitusprogramm toimub seekord neljas maakonnas, kuid lõppvõistlusele on oodatud äriideed üle Eesti. Seega saavad osaleda ka need meeskonnad, kes koolitustel ei ole kaasa löönud, ent on oma ideed iseseisvalt arendanud.

Bright Mindsi korraldatakse koos koostöös Swedbankiga juba kolmandat hooaega. Žürii esimehe ja Swedbanki korporatiivpanganduse juhi Tauno Vanaselja sõnul annab koolinoorte äriideede konkurss ettevõtluseks vajalikke oskusi, teadmisi, kogemusi ja kontakte, mida ei ole võimalik saada koolitunnist. „Bright Mindsi programmis osalemine loob esimese riskivaba ettevõtluskogemuse – arusaamise, kuidas meeskond tööle panna, eesmärke püstitada ning idee ellu viia. Ebaõnnestuda ei ole võimalik, sest katsetades erinevaid variante saab teada, millised lahendused ei tööta,“ kinnitab Vanaselja. Tema sõnul vajab Eesti hädasti tuleviku ettevõtjaid, kellel on uusi ideid, pealehakkamist ning suur soov teha asju teisiti.

TTÜ Mektory uusettevõtluse talituse projektijuhi Gerli Selge sõnul aitab Bright Mindsi koolitusprogramm näha õpilastel seoseid oma õppeainete, tehnoloogia ja hobide vahel ning julgustab neid oma äriideid ellu viima. Lisatuge pakuvad kindlasti ka ettevõtluskogemusega mentorid, kes noori nõustavad. Konkurssi toetavad Tallinna Ettevõtlusamet, Euroopa Sotsiaalfond, Lux Express ja Veebimajutus.ee.