9.e klassi õppekäik Sagadisse

15. veebruaril 2018 käis 9.e klass Oandus läbimas õppeprogrammi " Vesi meie ümber- keemilised ja füüsikalised uuringud". Õppekäiku alustati 4,6 km pikkuse Oandu matkaraja läbimisega. Hoolimata pakasest olid õpilased väga vaprad ja tublid. Rajal tutvuti karu ja põdra tegevusjälgedega, saadi aimu, mis on vaigutamine ja kuidas seda  kuni 1968. aastani tehti. Õppekäigul koguti allikast veeproove, nähti 2008. a augustitormi kahjustusi ja nauditi ilusat päikesepaistelist ja karget ilma. Pärast matka alustati sisetegevustega: video vaatamine vee tekkimise teemal, töölehtede täitmine ja nende analüüs, katsete tegemine kogutud veeproovidega. Katsete käigus uurisid õpilased vee pHd, üldkaredust, õli sisaldust, soolsust, elektrijuhtivust, värvust ning lõhna. Lõpuks pidid määrama oma katsete tulemuste põhjal kõige joogikõlblikuma vee. Sellega said kõik rühmad kenasti hakkama. Oli üks vahva õppepäev. Aitäh õpetaja Mare Pentile õppekäigu korraldamise eest!