Brian Coxi ja Eesti Teadusagentuuri kingitus Viimsi Koolile

Neljapäeval, 22. veebruaril 2018 anti Eesti Teadusagentuuris üle teleskoobid kosmoseteaduse populariseerijatele Viimsi Koolis ja MTÜs Tähetipp Tõrvas. Teleskoobid olid Eesti Teadusagentuuri kingitus, mis sai võimalikuks tänu BBC teadussaadete juhi ja kosmoseteadlase Brian Coxi lahkusele. Brian Cox modereeris Eesti EL nõukogu eesistumise raames toimunud tippteaduse konverentsi ning otsustas oma töötasust loobuda Eesti kosmoseringide kasuks. „Soovime, et sellest tuleks kasu tulevastele kosmoseteadlastele Eestis,“ sõnas kingitust üle andes Eesti Teadusagentuuri juht Andres Koppel. „Eesti sünnipäev on hea aeg kingituste üle andmiseks, nii valisime selle hetke, et anda enda ja Brian Coxi poolt teadust populariseerivatele koolidele üle teleskoobid ja Brian Coxi raamatud.“