Peeter Sipelgas sai Viimsi Vaala

22. veebruaril 2018 anti Viimsi vallavolikogu esimehe Taavi Kotka vastuvõtul Viimsi valla autasu Viimsi Vaal meie teadmiskeskuse juhile Peeter Sipelgale. Peetri asutatud ja juhitud teadmiskeskuses Collegium Eruditionis õpivad sel õppeaastal 32 õppekaval juba peaaegu 800 noort vanuses 7.-19 eluaastat.
Tunneme uhkust ja õnnitleme Peetrit ka kooli poolt!

Foto: Viimsi vald

Valla poolt üles loetletud teadmiskeskuse äramärkimised on järgmised:

· 2012. aastal pälvis teadmiskeskus Collegium Eruditionis SA Eesti Teadusagentuuri, HTM-i ja Eesti Teaduste Akadeemia tunnustuse teaduse populariseerimise eest. Antud tunnustus annab võimaluse kasutada tunnusmärki „riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija“, mis on riiklik kvaliteedimärk teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest.

· 2013. aastal tunnustas Harju maavalitsus teadmiskeskuse Collegium Eruditionis tegevust noorsootöö valdkonnas laureaadi tiitliga „Aasta tegu 2013“.

· 2013. aastal tunnustas HTM ja Eesti Noorsootöö Keskus teadmiskeskuse tegevust noorsootöö valdkonnas aunimetusega „Aasta tegu 2013“ ja ühtlasi oldi noortest moodustatud komisjoni lemmik.

· 2014 üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal "Eestimaa õpib ja tänab" kuulutati Aasta haridusteoks Viimsi Keskkooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis.

· Teadmiskeskus Collegium Eruditionis oli üks teadus- ja tehnoloogiapakti algatajatest.

· Teadmiskeksus on teadus- ja tehnoloogiapakti nõukoja liige.

· Alates 2015. aastast on Teadmiskeskus Collegium Eruditionis pilootprojekti EESTI2.0 liige, mille eesmärgiks on inspireerida koolinoori valima tehnoloogiapõhist tulevikku.

· 2016. aastast on Teadmiskeskus Collegium Eruditionis Eesti Teadushuvihariduse Liidu asutaja.

Lisaks mitmekesisele teadushuviharidusele on teadmiskeskus Peeter Sipelga eestvedamisel loonud väljundeid teadusandekatele õpilastele: leiutajatekonkurss, Viimsi vallaprogrammeerimisvõistlus Viimsi progeja – kood on põnev ja kasulik, inseneriülesannete lahendamise võistlus, Viimsi valla lahtised matemaatikavõistlused 3. klassidele, koolidevahelised mälumängumeistrivõistlused, animafilmide konkurss jne.