Külaline 12. klassi ühiskonnaõpetuse tunnis

20. veebruaril külastas 12.ms ühiskonnaõpetuse tundi Seth Amofah, Ghanast pärit Tallinna Ülikooli tudeng. Ta rääkis arengukoostööst ja MTÜ Mondost, mis on suurim arengukoostöö ja maailmaharidusega tegelev Eesti organisatsioon. Õpilased said teada Ghana ja Eesti sidemetest, mis said alguse Mondo tegevusest, aga arenes edasi riikidevahelisele tasandile, kui meie peaminister Jüri Ratas 2017. aastal Ghanat külastas.

Tunnis räägiti ka õiglasest kaubandusest ja sellest, kuidas on võimalik abistada arengumaid aidates neil leida võimalusi endaga toimetulekuks. Loengu teises pooles rääkis külaline oma elust Ghanas ja õpingutest Eestis.
12. klass avardas loengu tulemusena oma silmaringi arengukoostöö osas.

Annely Nõomaa (12.ms)