Kaitseministeeriumi asekantsler 12. klassi tunnis

5. märtsil külastas 12MS suuna Rahvusvaheliste organisatsioonide tundi Kaitseministeeriumi asekantsler, Viimsi Keskkooli vilistlane Kristjan Prikk. Külaline rääkis sellest, mis on NATO, mida NATO meile annab ja kuivõrd on organisatsiooni ülesanded tänapäeval muutunud. Peatuti Eesti julgeolekupoliitika tänastel väljakutsetel, õpilased said teada mis on ja kuidas töötab heidutus. Vastuse leidis küsimus, kas me peame ning kuidas saame ise panustada Eesti julgeolekusse?
Kõlama jäi mõte, et NATO pole abstraktne organisatsioon kusagil Brüsselis, vaid NATO -  need oleme meie ise ja 28 muud riiki, kaitseväge ja ühiskonda. Meie julgeoleku tagamiseks on oluline väga paljude riikide panus. Kõik algab aga siiski meie enda tegutsemisest, igast ühest meist sõltub Eesti julgeolek.
Aitäh õpetaja Aivar Koksile külastuse korraldamise eest!