Õppekäik Tartu Tervishoiukõrgkooli

Grupp 9.-12. klassi õpilasi alustas tervisekuud 6. märtsil, kui külastati Tartu Tervishoiukõrgkooli. Molekulaardiagnostika töötoas sai uurida oma DNA-d ja määrata, kas õpilasel on füüsilise võimekusega seotud mutatsioon. Laboratoorsed tööd vaheldusid kehalise võimekuse hindamisega, kus füsioteraapiatudengite juhendamisel sai testida oma kiirust, vastupidavust ja jõudu. Õpilastele tutvustati erialasid, mida selles rakenduskõrgkoolis õppida saab ja tehti ka ringkäik majas, kus sai näha spordi- ja massaažiruume, haiglapalateid patsientide ja vastsündinutega (nukud) ja ka intensiivraviosakonda, kus parasjagu "patsiendi" peal harjutati. Aitäh õpetaja Meri Heinsalule õppekäigu korraldamise eest!