"Tudeng füüsikatundi" projekt meie koolis

6. märtsil andsid koolis füüsikatunde Tartu Ülikooli üliõpilased. "Tudeng füüsikatundi" on projekt aastast 2012, mille raames käivad Tartu Ülikooli füüsika-, keemia- ja materjaliteaduse tudengid 9.-12. klassi füüsikatundides külalisõpetajateks. Tundides käsitletakse tänapäeva teadusmaailmas aktuaalseid teemasid. Õpilastele tutvustatakse, millega praegu teaduses tegeletakse, mis on hetkel veel lahendamata küsimused ja millised võivad olla nende uurimisteemade rakendused. (http://fys.fyysika.ee/tund.html)
Meie koolis andsid järgmistel teemadel tunde kolm üliõpilast: Silver Põlgaste "Tähed: sünnist surmani ja edasi", Martin Kaur "Galaktikad ja tähesüsteemid - teke ja areng" ning Venno Vipp "Fundamentaalsed interaktsioonid".
Aitäh õpetaja Ingrid Rõigasele külaliste kutsumise ja päeva läbiviimise eest!