23. märtsil toimus Viimsi Koolis juba kümnendat korda üle-eestiline noorte moesündmus MoeAken

3 aastat olime oma üritusega BlackBoxStudios, kuid sel korral kolisime taaskord tagasi oma sünnipaika Viimsi Keskkooli, kus viimati toimus MoeAken 2015. aastal. “Nostalgiline ja isegi veidi mõrumagus tunne valdas, kuna kõik on ebakindel, kas ja kuidas see sündmus üldse kunagi uuesti toimuma saab,” kommenteerib üks sündmuse peakorraldajatest ja õpilasesinduse president Peeter Paju. Moeakna tulevikuväljund on küsimärgi all, kuna Viimsis avatakse juba selle aasta sügisel uus riigigümnaasium ja hetkel sündmust korraldav õpilasesindus läheb koolide vahel lahku.

“Hetkel oleme aga väga positiivsed ja õnnelikud, et isegi kui tegu peaks olema viimase MoeAknaga võib kindlalt öelda, et lahkusime pauguga,” lisab teine peakorraldaja Katriin Loviis Viltsin. Sündmuse kujunduse mõtles välja Emily Bruus ja teostas kujundusfirma BT Style abiga. Igal aastal oleme olnud loomingulised ja üllatanud osavõtjaid ja külalisi eripärase ja huvitava lava ning teemaga. See aitab ka meid, korraldajaid, ärksatena hoida.

Õhtu jooksul kõndis catwalkil 11 kollektsiooni ja õhtu lõpus sai autasustatud ka esikolmik.

Pronksile tuli viimsilane Karl-Joonas Alamaa oma kollektsiooniga “Expectations”. Oma loomingu kohta on ta öelnud: ”Kollektsioon räägib eeldustest iseendale, püstitades pidevalt uusi väljakutseid ja nõudmisi. Mind hakkas painama küsimus, kas on võimalik luua midagi uut või uudse lähenemisega, kantavat isegi igapäeva moodi, tänapäeva toodetesse uppunud maailmas? Just riiete kantavus on minu jaoks oluliseks saanud, lähenedes protsessile skulpturaalselt ja arhitektuurselt. Seda muidugi proovides mitte üle filosofeerida…”

Hõbedasele kohale tõsteti tallinlane Anette Pedaru oma kollektsiooniga  “Lõuend”. Oma töö kohta on ta öelnud: ”Kollektsioon “Lõuend” koondab endasse lihtsaid ja kergeid lõikeid, mis kohtuvad jõuliste ja kontrastsete illustratsioonidega, luues omavahel kauni ja ennenägematu sümbioosi. Kõik riided on valminud samast kangast, milleks on linane, pildid on riietele maalitud käsitsi riidevärvidega. Iga riideese kollektsioonis on ainulaadne ja jutustab vaatajatele oma loo. Loo, mis on alati isesugune.”

MOEKAEN 2018 võitjaks ning karika sai  tallinlane Elis Käär oma kollektsiooniga “Kompvek”. “Mida saab korda saata ühendusega? Meile on kättesaadav kõik see, mille aeg on tasapisi talletanud meie mällu. Me saame ühendada mida iganes me tahame, mis iganes meie peas sähvatab. Kõiki kohtasid ja ajastuid, stiile ja meeleolusid. Kollektsioonis on kokku saanud täiesti iseseisvad teemad, luues omanäolise ja enneolematu ühenduse Inglismaa retro-koolivormi ning nõukogude aegse tarbekunsti vahel.

Viimsist osalesid veel: Mai Riin Salumaa kollektsiooniga “Sulalumi”, Iris Alev kollektsiooniga “Skogur ning Margareta Schönberg “Vulkaanid”..

Lisaks olid külalised väljastpoolt Viimsit: Toomas Samuel Silbaum “Geomeetrilised 80-ndad”, Asmus Soodla “”Solstiitsium”, Gretlin Maalmann “Breeze”, Lizette Tarlap “30”, Oliver Oideküll “Alternativõ”.

Meie auväärsesse žüriisse kuulusid:

Laura Nestor - fotograaf;
Jana Boberg - meigikunstnik;
Karin Tigane - meigikunstnik;
Mari-Liis Helvik - naisteajakirja Anne&Stiil peatoimetaja;
Mirjam Kalmann - eelmise aasta, Moeaken 2017, võitja.

Esinejaks oli meil sellel aastal EIK!

Meie väga olulisteks koostööpartneriteks on kõik need aastad olnud: valgustehnikud Lauri Randma ja Allar Org ning helitehnik Lauri Pihlak. Fotograafideks olid Emily Bruus ja Andre Böttker.

Moeakna tiim (tänane Viimsi Keskkooli õpilasesindus) tänab kõiki sponsoreid, kooli ja valda, tänu kellele see sündmus toimuda sai ja kelle toetus on olnud meile läbi aastate väga suur!