11 ML suuna õppelaager Ida-Virumaal

5.-6. aprillil 2018 osalesid 11. klassi matemaatika-loodussuuna õpilased õppelaagris Iisaku Looduskeskuses ja TTÜ Virumaa Kolledžis. Õppekäik sai teoks tänu KIK-i toetusele.

Esimesel laagripäeval keskenduti õpilaste tervikpildi kujundamisele looduskaitsest ja jäätmetekkest. Läbiti Iisaku Looduskeskuse õppeprogrammid “Jäätmeteke Eestis” ja “Looduskaitse – mis see on?”. Pärast õppeprogramme sõideti bussiga läbi olulised põlevkivi kaevandamise ja kasutamisega seotud paigad: õhušahtid, kaevandusest välja pumbatava vee väljavoolutorusid, settebasseini, aherainemägesid (rahvakeeles tuhamäed), rekultiveeritud männimetsa. Lisaks käidi vaatamas Aluoja joastikku. Ööbimine oli kolledži ühiselamus, kus olid väga head tingimused pikast päevast puhkamiseks ja olemiseks.

Teisel laagripäeval toimusid põlevkivi, füüsika ja keemia töötoad TTÜ Virumaa kolledži juhendajate eestvedamisel.

Noored olid käiguga rahul ja kokkuvõttes meeldisid need kaks päeva neile väga. Mida noored töötubades täpsemalt tegid ja mida nad sellest kõigest õppisid, saab lugeda Viimsi Kooli KIK projektide lehelt.

Õpilastega olid kaasas õpetajad Lemme Randma ja Kersti Ojassalu.