Õpiränne Saksamaale

Märtsi lõpus käis klassiõpetaja Tanel Lindlo Erasmus+ projekti "Õppijaks kujunedes" raames Saksamaal, Dillingenis programmeerimise õpetamist õppimas.

"Juba esimeste tundide jooksul tehti selgeks, et õpetajad kasutavad igapäevaselt programmeerimisega seotud teemasid ja mõisteid. Aga seda ei teadvustata. Seetõttu ei tea ka õpilased, et õppides, kas eesti keelt või matemaatikat, õpivad nad ka programmeerimist.

Nende koolituspäevade jooksul räägiti palju taksituste ületamisest ja müütidest. Suurim müüt: programmeerimise õpetamiseks on vaja erinevat tehnoloogiat, st et programmeerimise eelduseks on suur rahakott. Suurim takistus: õpetaja iseenda hirm. Hirmu ületamine või hirmule alla jäämine määrab, kas programmeerimist suudetakse koolitundides rakendada või mitte. Naljaga pooleks räägiti, et õpetajal on sada hirmu, õpilasel vaid kaks - nõrk wifi ja alanev akutase.

Mu soov oli õppida seda, kuidas õpetada programmeerimist nullist. Ja mu soov sai täidetud."

Taneli seiklustest ja mõtetest saab täpsemalt lugeda KOOLITUSBLOGIST.