Loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor

21.-22. aprillil 2018 toimus Tartus üleriigilise loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor. Loodusteaduste olümpiaadil võistles 43 põhikooliõpilast bioloogias, keemias ja füüsikas, lahendades Eesti vabariigi 100. aastapäeva teemalisi eksperimentaalseid ülesandeid. Õpilasfirma palvel, kes soovib valmistada tervisele kasulikke vetikaid sisaldavaid smuutisid, uurisid koolinoored mikrovetikaid. Füüsikas tegid õpilased plaani Eesti lipu heiskamiseks hüdraulilise süsteemiga ja arvutasid selleks vajalikke näitajad. Keemias pidid õpilased kümne lahuse hulgast leidma sellised, millest saadakse reaktsioonidega sinine, must ja valge sade. Viimsi Kooli esindas olümpiaadil Monika Müürsepp 8.g (juhendajad Ivi Rammul, Kairit Pahla ja Peeter Sipelgas).