TTÜ Mektory ja Viimsi valla uus koostöölepe toetab Noorte Talentide Kooli asutamist

Viimsi vald, TTÜ Mektory ning Haridus- ja Teadusministeerium sõlmisid täna koostööleppe, mille eesmärk on toetada ja väärtustada Eesti riigi eduka ja jätkusuutliku arengu jaoks vajaliku tipptasemel loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia ning ettevõtlusvaldkonna spetsialistide tulemuslikku koolitamist järgnevatel aastakümnetel. Koostöös rajatakse Viimsi valda tipp-tasemel Noorte Talentide Kool, mis avab oma uksed 1.september 2021.

TTÜ rektori Jaak Aaviksoo sõnul on tihe koostöö TTÜ ja Eesti suurima põhiharidusasutuse, Viimsi kooli, vahel toimunud juba alates 2009. aastast, mil sõlmiti leping eesmärgiga luua sealsetele õpilastele paremad võimalused TTÜ-s hariduse omandamisel. „Käesolev protokoll väljendab Tallinna Tehnikaülikooli pühendumust, et Viimsist kujuneks vald, kust iga tehnoloogia-, loodus-, ja täppisteaduste huviline õpilane sõltumata east saab areneda inspireerivate huviringide ja valikainete toel tippinseneriks või –ettevõtjaks,“ selgitas Jaak Aaviksoo.
Viimsi vallavanema Siim Kallase sõnul on Viimsi vald üks vähestest omavalitsustest Eestis, kus eripärana saab välja tuua, et suure osa elanikkonnast moodustavad noored. „Soovime pakkuda oma noortele parimaid tingimusi enesearendamiseks ning näeme, et siinkohal mängib kandvat rolli märksõna innovatsioon. Meie eesmärk ei ole sugugi mitte tagasihoidlik – arendame oma haridussüsteemi selles suunas, et olla tulevikus üks tugevamaid Eestis ja saada eeskujuks teistele omavalitsustele,“ lisab Kallas.
Viimsisse on rajamisel riigigümnaasium ja täna sõlmitud koostööleppe raames lisatakse sinna TTÜ Mektory nõustamisel loodus- ja täppisteaduse valikainete mooduldi ning põhikoolile samade valdkondade ainetunnid. TTÜ toetusel käivitatakse ja tehnoloogia- ja ettevõtlusalased huviringid ning suurima koostööprojektina ehitataksegi valmis kolme aasta pärast avatav Viimsi Noorte Talentide kool.