Lego Gladiator Battle 2018

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis eestvedamisel toimub 23. mail 2018 algusega kell 15.00 Lego Gladiator Battle 2018. Tegemist on tõeliste gigantide heitlustega, kus mõõtu võtavad õpilaste poolt ehitatud ja programmeeritud robotid.

Nõuded robotile:
1) mõõdud: 25x25cm, kõrgust piiratud ei ole;
2) kaalu piiratud ei ole;
3) kuni 3 kontrollerit roboti kohta;
4) kasutada tohib ainult LEGO poolt toodetud tükke (nii NXT2.0 kui ka EV3 komplekte);
5) robotit võib juhtida bluetooth seadmega.

Võistluse reeglid:
• 2 robotit asetatakse meetrise diameetriga areenile vastamisi (võistlusala on valge ning areeni piirjoon on must) ning võiduks tuleb robot ringist välja lükata.
• Igas matśis on 3 raundi.
• Raund kestab kuni võiduni või kui kohtunik kuulutab raundi viigiks.
• Turniiritabel koostatakse vastavalt registreerunute arvule ning avalikustatakse enne võistluse algust.
• Iga roboti küljest ära kukkunud detaili eest saab vastasmeeskond punkti.
• Punkte arvestatakse juhul kui on tekkinud viigi olukord peale matśi või kui kaks meeskonda jagavad kohta.
• Kõik kohtuniku otsused on lõplikud ja ei kuulu vaidlustamisele.

Lego Gladiator Battle 2018 toetajad
Viimsi vald, SA Eesti Teadusagentuur ja Euroopa Regionaalarengu Fond