Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Rändnäitus "Bioajastu - puidust tulevik"

Neljapäeval, 11. oktoobril 2018 peatub Viimsi Kooli juures rändnäitus "Bioajastu - puidust tulevik", mida külastavad geograafia- ja bioloogiatundide raames 9.a, b, c, e, f ja g klassi õpilased. Näitus kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel. Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.

Näitusel saab näha, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja saab ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Teada saab, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.
Näitus on metsasektori ühine kingitus Eesti 100. sünnipäevaks. Bioajastu näituse algne idee pärineb meie põhjanaabritelt soomlastelt ja selle on kokku pannud Pilke teaduskeskus.
Kõik huvilised on oodatud näitust külastama kell 15.00 - 18.00.
Näituse video: https://www.youtube.com/watch?v=wrKSWNhPDGQ&feature=youtu.be