Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Selgunud on koolisisese õpilasleiutajate konkursi parimad!

Teadmiskeskus kuulutas välja 1. septembril 2018 koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta. Tööde esitamise tähtajaks, 5. oktoobriks laekus 36 suurepärast ja nutikat leiutist. Mõned näited konkursile laekunud töödest:
- “Robotkala” (Lucas Seepter 3.e) – robotkala abil on võimalik muuta kalapüük palju efektiivsemaks, sest seda võimalik programmeerida kalapüügiks erinevatel sügavustel;
- “Maagiline käru” (Hanna Orm ja Simona Saks 4.d) – see aitab leida inimestel poest kõike vajalikku kiiresti, mugavalt ja aitab puudega inimestel poes ringi liikuda, kaupa valida ning riiulitelt võtta ning kärusse panna;
- “Hõljuktool” (Laura Lumi Orub 4.c) – on mõeldud kiireks ja ohutuks sõiduvahendiks, millega on võimalik sõita kodust kooli ja tagasi;
- “Roheline kaart telefonis” (Mikk Simakovitś ja Aleksander Saluri 8.f) – see on telefoni integreeritud kaart ja võimaldab ühistranspordis isiku tuvastamise kiirelt ja mugavalt;
- “Ridex” (Meribell Aasamäe 4.c) – tegemist on soojendusega riidepuuga, kus riided kuivades ei kortsu.

Õpilaste ideed olid väga lennukad ja leiutised originaalsed. Sellel korral otsustasime välja anda järgmised preemiad vanusegruppide lõikes:
1. vanuserühm (1.-4. klass)
I preemia Aleksei Beljajev, Mart Heinsalu, Oskar Põllu ja Kevin Kukk 4.b – „Lennuohutusmadratsid“
I preemia Agnes Priks, Christina Bogoslovski ja Emma Lust 4.d – „A1A – aiaabiline“
II preemia Simona Saks ja Hanna Orm 4.d – „Maagiline käru“
II preemia Greta Madeleine Gnannt 2.a – „Postirakett“
III preemia Laura Lumi Orub 4.c – „Hõljuktool“
III preemia Lucas Seepter 3.e – „Robotkala“

2. vanuserühm (5.-9. klass)
I preemia Sofia Süvaorg 8.d – „Minituulikupark“
II preemia Anette Amanda Brand, Anniki Alaküla, Grethel Kütt ja Mirtel Põlluäär 7.d – „Tallad alla“
III preemia Emilie Veik ja Maria Matilde Mähhar 8.f – „Kellaajaline kassitoitja“.

Leiutajate klassi tiitel läheb sellel aastal 3.e klassile ja klassijuhatajale Annika Estnale.

Suur tänu kõikidele tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele, kes osalesid koolisisesel õpilasleiutajate konkursil! Kui sul tekib kooliaasta jooksul mõni vahva idee, siis võid selle juba praegu järgmise aasta konkursiks kirja panna.