Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Viimsi Kooli leiutajad pälvisid riikliku tunnustuse!

Kolmapäeval, 5. detsembril 2018 autasustati Tallinnas, TalTechi Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory saalis, õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Riikliku konkursi preemiad andis üle Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Kantsler Tea Varrak tunnustas 34 õpilasleiutajat, kelle mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 28 põnevat leiutist. „Nii tänavune kui ka eelnevad konkursid näitavad, et õpilaste mõtted paneb lendama meie igapäevane elu. Noored märkavad probleeme, analüüsivad neid ja pakuvad välja lahendusi,“ sõnas Varrak. „Leiutamine on esimene samm teel unistustest tegelikkuseni. Soovin kõigile rohkem unistusi ja pealehakkamist, et unistused ka teoks teha.“ Sellel aastal laekus konkursile 739 ideed.
1.-4. klassi kategoorias pälvis III preemia ja rahalise auhinna 200 eurot Viimsi Kooli 2.a klass õpilane Greta Madeleine Gnannt leiutisega „Postirakett“ (juhendaja Gerhard Gnannt).
5.-9. klassi kategoorias pälvis III preemia ja rahalise auhinna 400 eurot Anette Amanda Brand, Anniki Alaküla ja Grethel Kütt 7.d leiutisega „Tallad alla“ (juhendaja Kairy Nahkur).
Palju õnne tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele!
Õpilasleiutajate riiklikku konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, rahastab Haridus- ja teadusministeerium.