Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Toimus tervisekuu ja tehti kokkuvõtteid tervislikust aastast

2010. aastal liitus Viimsi Kool Tervist Edendavate Koolide võrgustikuga. Juba teist õppeaastat pakub kooli Tervisenõukogu nii õpilastele kui õpetajatele võimalusi osa saada terviseteemalistest ettevõtmistest.

Terve õppeaasta oli kõikidel klassidel võimalik oma üritusi planeerida nii, et need läheksid tervisekäitumist propageeriva võistlusmängu teemade alla: tervislik toit, vaimne tervis, liikumine looduses, talisport, tervislik elukeskkond. 16 klassi, kes vastasid võistlustingimustele osalesid auhinnaloosis ja loosi tahtel võitis 3D klass Elamusgolfikeskuses golfiturniiri www.elamusgolf.eu.

Üleskutsele peredega osaleda liikumismängus ja kõndides „kirjutada“ maastikule sõnad „Viimsi Kool“ reageeris kaks peret ja loosi tahtel sai auhinna, Eesti Tervishoiu Muuseumi www.tervishoiumuuseum.ee perepileti 1C klassi Rebeka Pajuri pere.

Liikumismäng „Endomondo“ oli tervisekuu jooksul avatud nii õpetajatele kui õpilastele. Kokkuvõttes kõndisid üle 150 km kuu aja jooksul Katarina Aleksandra Paju (9d) (327km), Mirjam Käes (8b) (320km), tubli oli ka Liis Getter Saar (5d) (58km). Jooksid üle 50 km Sten Kruusman (8d), Liis Mirjam Juvas (9d), Miia Maria Pinnonen (8a), Remi Rikolas (9h), Elisabeth Seepter (8d), Rasmus Parmakson (9h), Miia Liisa Kukk (5b). Rattasõidus olid aukartust äratavad km ette näidata Remi Rikolas (9h) (704km), Villem Värk (9h) (655km), Ekke Tiivas (8f), Mia Liisa Kukk (5b) (275km), Liisa Tohver (5a) (257km). Liikumismängust võtsid osa ka õpetajad ja märkimistväärivalt (kõndimine ja jooksmine üle 150 km, rattasõit üle 100 km) liikuvad olid: Maris Laanela (400 km), Tanel Lindlo (360 km), Vilve Roosioks (313 km), Mare Pent (255 km), Aime Miil, Karin Keert, Dejan Delev, Lauri Pihlak (248 km jooksu), Karin Tensing (170 km jooksu), Andrus Kalvet (540 km rattasõitu) ja Triin Pass (490 km rattasõitu). Kõikide tublide vahel loositakse välja meeneid.

Palju elevust tekitasid klassiastmeti toimunud pop-up challenge´ id. Jõudu sai katsuda kätekõverduste tegemises, „plangu“ hoidmises, kükitamises, ühel jalal seismises ja raskuste kätel hoidmises.

Tõsisema poole pealt said väga paljud klassid osa erinevatest tervist puudutavatest loengutest: 1. ja 7. klassid hammaste tervishoiust, 6.-9. klass esmaabi praktikumist, vaimset tervist ja riskikäitumist puudutavad loengud toimusid 8.-9 klassile. Erinevaid terviseteemasid läbisid õppetöö käigus kõik algklassid. Mitmeid praktilised tegevused ja loengud olid suunatud õpetajatele, sest õpetajate tervise hoidmine peegeldub ka õpilaste tervises.

Kõiki tegevusi koordineeris võrratu Tervisenõukogu naiskond (Ivi Rammul, Marja Mõistlik, Eve Ott, Kätlin Puhmaste, Mare Pent, Reet Rannu, Kairy Nahkur, Marge Tammiste, Tea Reinberk, Anna-Marie Vara, Külli Talmar, Liisi Leppik, Triin Pass, Viktoria Latova, Ülle Pinnonen). Suure abi ja toetuse eest oleme tänulikud Vilve Roosioksale, Aime Miilile, Anne Pürgile, Margit Võsule, Maris Laanelale ja kõikidele, kõikidele klassijuhatajatele ning aineõpetajatele kes lapsi informeerisid, innustasid ja loengutele lubasid.

Sel õppeaastal oli Tervisenõukogu motoks: Läbi aasta tervislikuma elukeskkonna poole! Üheskoos oleme astunud ühe pika sammu.

Suur tänu meie sponsoritele: Elamusgolfi keskus www.elamusgolf.eu , Eesti Tervishoiu Muuseum www.tervishoiumuuseum.ee, Daily https://www.daily.ee , AS Jalajälg https://www.teamsport.ee/ , MindfulBody stuudio Viimsis.