Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Õpilased õiglase kaubanduse nädalal

Oktoobris peetakse õiglase kaubanduse nädalat ja sellega seoses käisid 29.10.2019 Viimsi Kooli õpilased (Siim Ustav, Meriliis Kivimägi ja Aliis Marii Tasa) Viimsi Delices, et suunata inimesi eelistama ja valima Fairtrade märgisega tooteid.
Fairtrade märgis tagab, et toote kasvatajad ja töötlejad on saanud oma toodangu või töö eest väärilist tasu. Lisaks õiglasele tasule on keelatud orja- ja lapstööjõu kasutamine, tootmisel lähtutakse keskkonnasäästlikest põhimõtetest ja lisatasu kasutatakse kogukonna sotsiaalseks arenguks. Õiglase kaubanduse süsteemiga on liitunud ligi 1,5 miljonit farmerit ja töölist 74-st riigist Aafrikas, Aasias ja Lõuna-Ameerikas.
Tuhanded talunikud ja töölised üle kogu maailma teevad kõvasti tööd, et pakkuda meile asju, mida armastame – olgu selleks hommikune tass kohvi, lõunane riis, magus banaan või õhtune tee. Valides Fairtrade, ei tegele me heategevusega, vaid aitame inimestel arenguriikides jõuda sarnaste elu- ja töötingimusteni, mis kehtivad arenenud riikides.
Õiglase kaubanduse nädal toimub Eestis alates 2007. aastast.