In memoriam

seda rängem on teekond

südames rändajale.

Seda suurem on rahu

mõistes, et ole, kus oled,

alati oled sa päral.

Doris Kareva

Oleme leinas – meie hulgast on lahkunud Stiiv Gregor.  Ta suri 5. augusti hommikul raske haiguse tagajärjel, jõudnud kooliteed käia vaid neli aastat. Kuigi Stiiv viimasel kolmel aastal ei saanud aktiivselt igapäevasest koolielust osa võtta, oli ta siiski meiega, oma klassikaaslaste ja õpetajate kaudu.

Stiiv oli suure südamega, uudishimulik ja elurõõmus poiss, huvitudes kõigest, mis tema ümber ja maailmas toimus. Üks tema suuremaid eneseväljendamise viise oli kunst, mille kaudu andis ta edasi oma mõtteid ja tundeid. Paaril viimasel aastal olid tema tööd üleval ka kooli kunstinäitustel, see oli oluline ja tähelepandav panus meie kooliellu.

Stiiv võttis koos oma perega osa Viimsi Invaühingu tegemistest, mille kaudu avanes võimalus suhelda teiste lastega. Oma olemuselt oli ta avatud ja empaatiline. Stiiv jõudis möödunud aastal käia Krimmis delfiinide juures, mitmeid kordi osales ta ühingu perelaagrites. Ta pidas oma elu parimateks päevadeks võimalust tantsida laagris kella üheni öösel.

Stiiv jääb meie kõikide südamesse lapsena, kes julges oma saatusele otsa vaadata ja nägi alati pilve taga päikest. Ta andis meile mõista, et oluline on elada ja armastada täna, mitte homme.

Leinama jäävad perekond, klassi-ja koolikaaslased, õpetajad, sõbrad Invaühingust.